بسیاری از ما شهروندان با مفاهیم قانونی و حقوق شهروندی آشنایی لازم را نداریم. به همین دلیل در کارهای روزمره نمی توانیم حقمان را مطالبه یا تصمیمات درست و یا مشارکت لازم را در زمان خودش اتخاذ نماییم.

🔹از امروز بصورت دوره ای مطالبی کوتاه را از نگاه یک مدیر شهری با سابقه، به اشتراک می گذاریم تا در بالا بردن دانش ملی در حوزه مدیریت شهری سهمی را با هم ایفا کنیم.

این مطالب را از دست ندهید

اطلاعات تماس

 

ایمیل : info@farrokhzadeh.com

موبایل : 09053871865

منتخب ششمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز

با پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل اولین مجلس خبرگان برای تدوین قانون اساسی و با تلاش پیگیر و مجدانه حضرت آیت الله طالقانی اصل ششم، هفتم و اصول یکصدم الی یکصد و ششم قانون اساسی موضوع شوراهای اسلامی به عنوان یکی از ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران مطرح و تثبیت گردید. در همان حال روزهای آغازین انقلاب اسلامی و پیرو یک مصوبه از سوی شورای انقلاب و با تلاش جهاد سازندگی شوراهای اسلامی روستا و شوراهای اسلامی کار تشکیل گردید. 

شروع به کار شوراهای اسلامی از 9 اردیبهشت سال 1378 و همزمان با پیام تاریخی حضرت امام خمینی (ره) در خصوص شوراها و با صدور پیام ویژه ای از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و سخنان امید بخش جناب آقای خاتمی، ریاست جمهوری وقت آغاز شد.