این ابتکار شامل طراحی خط‌کشی‌های عابر پیاده به‌صورت سه بعدی یا شناور است.
۵۰ دانش آموز و داوطلب در طراحی جدید خط‌کشی عابر پیاده را در ورودی اصلی یک مدرسه اجرایی کردند. گروهی از داوطلبان در تلاش برای بالا بردن ایمنی جاده‌ها و خیابان‌ها هستند.

✍️ مهندس فرخ زاده
چند نکته مهم:
در سالهای قبل شیراز نیز وضعیت اسفناکی در تصادفات منجر به فوت عابرین داشت!!!

آن موقع تازه مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شده بودم.
با پلیس محترم راهور و‌ اعضاء محترم کمیته فنی شورای ترافیک استان فارس مشورت و پس از بررسی‌های فنی نهایتا مجوز رفع بیش از ۲۰۰ نقطه حادثه خیز شهر شیراز اخذ و طی یک کار جهادی یکساله از طرف سازمان و برخی شهرداری های مناطق؛ طرحهای فیزیکی ایمن سازی معابر و اصلاح های هندسی انجام شد.

هفته ای نبود که در بلوار رحمت؛ زیرگذر شهیدان شیخی (ابتدای بلوار شهید چمران)؛ ورودی دروازه قرآن؛ زیر پل هوایی قبل از پل غدیر و... کشته نداشته باشیم و کشته شدن یک نفر مساوی بود با از هم پاشیدن بنیان یک خانواده!!!

🔹واقعا کار افتخار انگیزی بود که هیچگاه مدال معنوی آن از روی سینه انسان کنار گذاشته نمی شود.

این مطالب را از دست ندهید

اطلاعات تماس

 

ایمیل : info@farrokhzadeh.com

موبایل : 09053871865

منتخب ششمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز

با پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل اولین مجلس خبرگان برای تدوین قانون اساسی و با تلاش پیگیر و مجدانه حضرت آیت الله طالقانی اصل ششم، هفتم و اصول یکصدم الی یکصد و ششم قانون اساسی موضوع شوراهای اسلامی به عنوان یکی از ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران مطرح و تثبیت گردید. در همان حال روزهای آغازین انقلاب اسلامی و پیرو یک مصوبه از سوی شورای انقلاب و با تلاش جهاد سازندگی شوراهای اسلامی روستا و شوراهای اسلامی کار تشکیل گردید. 

شروع به کار شوراهای اسلامی از 9 اردیبهشت سال 1378 و همزمان با پیام تاریخی حضرت امام خمینی (ره) در خصوص شوراها و با صدور پیام ویژه ای از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و سخنان امید بخش جناب آقای خاتمی، ریاست جمهوری وقت آغاز شد.