اهمیت تاریخی و فرهنگی شهر شیراز، پیشتازی در زمینه علم، ادب و هنر، لزوم توجه به اقتصاد گردشگری و ...، دوره اول شورای اسلامی شهر شیراز را  بر آن داشت که با کلیات نامگذاری روز شیراز طی مصوبه شماره ۱۳۹۴۷/ش الف ی مورخ دوم اردیبهشت ماه ۱۳۸۱ موافقت نماید.

مراتب در دوره دوم شورای اسلامی شهر شیراز پیگیری و طی مصوبه شماره ۱۷۵۰۹/ش الف د مورخ نوزدهم اردیبهشت ماه ۱۳۸۵ منجر به نامگذاری روز نهم تا پانزدهم اردیبهشت هر سال با عنوان «هفته شیراز» گردید. 
نامگذاری هفته و روز شیراز توسط شوراهای اسلامی وقت، فرصت مناسبی جهت معرفی جاذبه های گردشگری، فرهنگی، تاریخی و طبیعی شهر، شناساندن سنت ها،آداب و رسوم مردمان شیراز از گذشته تا کنون و ... فراهم آورد.
 فلذا با توجه به اینکه روز شیراز بعد از گذشت دو دهه هنوز به ثبت ملی نرسیده است، طرح کمیسیون گردشگری و زیارت مبتنی بر «الزام شهرداری شیراز به ثبت ملی روز شیراز» به شرح زیر تهیه و جهت طرح در صحن شورای اسلامی شهر شیراز ارائه می گردد. 
 شهرداری شیراز مکلف است اقدامات لازم به منظور ثبت ملی روز شیراز در مراجع ذیصلاح را ظرف مدت دو ماه آینده به عمل آورد.

اطلاعات تماس

 

ایمیل : info@farrokhzadeh.com

موبایل : 09053871865

منتخب ششمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز

با پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل اولین مجلس خبرگان برای تدوین قانون اساسی و با تلاش پیگیر و مجدانه حضرت آیت الله طالقانی اصل ششم، هفتم و اصول یکصدم الی یکصد و ششم قانون اساسی موضوع شوراهای اسلامی به عنوان یکی از ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران مطرح و تثبیت گردید. در همان حال روزهای آغازین انقلاب اسلامی و پیرو یک مصوبه از سوی شورای انقلاب و با تلاش جهاد سازندگی شوراهای اسلامی روستا و شوراهای اسلامی کار تشکیل گردید. 

شروع به کار شوراهای اسلامی از 9 اردیبهشت سال 1378 و همزمان با پیام تاریخی حضرت امام خمینی (ره) در خصوص شوراها و با صدور پیام ویژه ای از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و سخنان امید بخش جناب آقای خاتمی، ریاست جمهوری وقت آغاز شد.