محمد فرخ زاده در نشست گردشگری سلامت جنوب و جنوب شرق کشور که در شیراز برگزار شد با تقدیر از اتحاد، انسجام و همدلی بین سازمانی که در حوزه توسعه گردشگری سلامت به وجود آمده است، خاطر نشان کرد: در کمیته گردشگری سلامت که دو هفته یک بار با حضور نمایندگان پنج وزارت خانه دست‌اندرکار گردشگری سلامت در این معاونت تشکیل میشود مشکلات و راهکارهای توسعه به صورت چالشی مطرح و تاکنون با همکاری همه دستگاه ها منجر به تصمیمات موثری برای استان شده است.

وی با ارائه گزارشی از این کارگروه افزود خروجی این تصمیمات به صورت فصلی با حضور استاندار فارس در شورای راهبردی گردشگری سلامت به تصویب نهایی می‌رسد و تمام فرایند حضور گردشگر سلامت از زمان حضور در مبادی ورودی هوایی و زمینی تا پایان درمان و خروج از کشور به دقت بررسی و برای آن برنامه ریزی لازم صورت می‌پذیرد. 

فرخ زاده اشاره ای هم به ساماندهی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی دارای مجوز بند ب در این حوزه داشت و افزود پس از خراسان، فارس با تشکیل انجمن حرفه ای گردشگری سلامت در حال تدوین برنامه و استراتژی حضور موثر بخش خصوصی در مسیر توسعه این صنعت است. 

وی با تاکید بر بالا بودن میزان اشتغال در حوزه گردشگری سلامت به معرفی بازارهای هدف و جدید در جهت گیری های آینده و طرح توسعه این صنعت اشاره کرد. فرخ زاده رشد بیمارستانهای دارای مجوز پذیرش بیماران خارجی (ipd) از ۸ به ۱۸، راه اندازی خط تلفن گویا برای بیماران خارجی در مرکز پایش مراقبت های درمانی (MCMC) علاوه بر زبان فارسی، به زبان های عربی و انگلیسی، جلسات مستمر با سفرای کشورهای هدف حوزه سلامت، پیشرفت قابل توجه در زیر ساخت های شهر سلامت، طرح توسعه بیمارستان پیوند، بیمارستان رسول اعظم و تخصیص زمینهای شهر دانشگاهی را از دستاوردهای توسعه گردشگری سلامت در فارس دانست. 

جانشین استاندار فارس در شورای سلامت در این نشست با بیان اینکه از سال گذشته مترجمان و تسهیل گران سلامت فارس در طرح ساماندهی و صدور کارت مجوز فعالیت شرکت کرده و دوره های آموزشی را گذرانده اند اظهار داشت در آخرین جلسه شورای راهبردی گردشگری سلامت استاندار فارس از متولیان اجرایی خواست تا از این پس از فعالیت مترجمین بدون مجوز ممانعت نمایند که به زودی این دستور ابلاغ خواهد شد. 

معاون استاندار فارس در پایان برخی موانع و مشکلات توسعه این صنعت از جمله طولانی بودن فرآیند درمان، عدم رعایت حقوق گردشگران سلامت، گرانی برخی تجهیزات، نرخ های دو گانه و چندگانه درمان و تبلیغات نامنظم را برشمرد و تاکید کرد باید با رفع این مشکلات بهترین نوع خدمات را ارائه بدهیم و نجات جان بیماران و میزان رضایت مندی آنها بهترین پاداش برای تلاش ها در این حوزه است.

در این نشست که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و با حضور معاونین درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی شیراز، یاسوج، بوشهر، هرمزگان، کرمان، زاهدان، گراش، لار، فسا، جهرم و رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون گردشگری استانداری فارس، معاون مرکز نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت، معاون درمان دانشگاه و جمعی از کارشناسان و فعالان عرصه گردشگری سلامت و شرکت‌های تسهیلگر این استان‌ها برگزار شد، چالش‌ها و راهکار‌های توسعه گردشگری سلامت در استان‌های جنوبی و جنوب شرقی کشور بررسی شد.

اطلاعات تماس

 

ایمیل : info@farrokhzadeh.com

موبایل : 09053871865

معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس

با پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل اولین مجلس خبرگان برای تدوین قانون اساسی و با تلاش پیگیر و مجدانه حضرت آیت الله طالقانی اصل ششم، هفتم و اصول یکصدم الی یکصد و ششم قانون اساسی موضوع شوراهای اسلامی به عنوان یکی از ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران مطرح و تثبیت گردید. در همان حال روزهای آغازین انقلاب اسلامی و پیرو یک مصوبه از سوی شورای انقلاب و با تلاش جهاد سازندگی شوراهای اسلامی روستا و شوراهای اسلامی کار تشکیل گردید. 

شروع به کار شوراهای اسلامی از 9 اردیبهشت سال 1378 و همزمان با پیام تاریخی حضرت امام خمینی (ره) در خصوص شوراها و با صدور پیام ویژه ای از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و سخنان امید بخش جناب آقای خاتمی، ریاست جمهوری وقت آغاز شد.