مدیران ارشد استان برای ادامه اقدامات اجرایی احداث شهرک صنایع دستی شیراز پای یک میز نشستند

معاون هماهنگی امور گردشگری و زیارت استانداری فارس از نشست کارگروه پیگیری ساخت شهرک صنایع دستی شیراز خبر داد و افزود با حضور مدیران ارشد استان تک تک مصوبات بررسی و دستورات لازم صادر شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس محمد فرخ زاده با بیان اینکه احداث این شهرک مصوبه سال ۱۳۸۶ هیات وزیران بوده است اظهار داشت پس از ۱۶ سال وقفه در آخرین سفر ریاست جمهوری ساخت این شهرک وارد فاز اجرایی شد.

وی یکی از مشکلات شروع به کار احداث این شهرک را عدم تملک زمین توسط شرکت شهرک های صنعتی و عدم تخصیص توسط وزارت راه و شهرسازی دانست و افزود با تصمیم استان خوشبختانه کمیسیون مربوطه تشکیل و اداره کل راه و شهرسازی صورتجلسه تحویل زمین را تحویل شهرک‌های صنعتی نموده و مقرر شد ظرف دو هفته کاری مصوبه تثبیت و نسبت به طی مراحل واگذاری قطعی و صدور سند اقدام شود.

فرخ زاده همچین افزود به منظور تسریع در پیگیری اجرای این پروژه کارگروهی تحت نظارت این معاونت و با حضور اداره کل میراث فرهنگی و شرکت شهرک های صنعتی برای طراحی شهرک تشکیل شد تا با معماری متفاوت این شهرک خود به عنوان یک جاذبه گردشگری در استان ایفای نقش نماید. میراث فرهنگی کار طراحی این شهرک را برعهده گرفت و مقرر گردید طرف دو ماه طراحی ها در کارگروه بررسی و نهایی گردد.

معاون استاندار فارس از تامین آب توسط آبفای شیراز در محیطی با وسعت ۱/۵ هکتار در دل پروژه (توسعه مخزن آبرسانی فعلی) و تعهد تامین برق این پروژه نیز خبر داد.
 
فرخ زاده خاطرنشان کرد هزینه های آماده سازی پروژه حدود ۲۰۰ میلیارد تومان برآورد اولیه شده که توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و شرکت شهرک‌های صنعتی در ۳ سال و از سال ۱۴۰۳ و با دیوارگذاری شهرک آغاز خواهد شد.

رئیس کارگروه صنایع دستی و فرش دستبافت استان فارس هدف از ساخت این شهرک را توسعه زنجیره ارزش صنایع دستی و راه اندازی خطوط تولید انبوه برخی آثار و ایجاد مراکز فروش تولید به مصرف عنوان کرد و افزود توجه به تبلیغات، تجاری سازی و فروش در این صنعت گام مهمی جهت صادرات و رشد اقتصادی استان در این حوزه خواهد بود.

این شهرک در کنار نمایشگاه‌های بین‌المللی استان فارس در زمینی مرغوب و شیب دار با چشم اندازی زیبا شکل خواهد گرفت.

گفتنی است استان فارس با دارا بودن ۱۲۰ رشته صنایع دستی و ۸۵ رشته نسبتاً فعال در کشور است که نیازمند تقویت و شکوفایی بیشتر خصوصاً در زمینه صادرات است.

اطلاعات تماس

 

ایمیل : info@farrokhzadeh.com

موبایل : 09053871865

معاون هماهنگی امور گردشگری و زیارت استانداری فارس

شروع به کار معاونت هماهنگی امور گردشگری و زائرین استانداری فارس از 18 دی ماه 1391 و با صدور پیام ویژه ای از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر خدمت رسانى به زوار حرم مطهر حضرت احمد بن موسی الکاظم (عليهم السّلام) بعد از مشهد و قم، در سرتاسر ايران و هم از لحاظ معرفى كردن و نشان دادن به مشتاقان در داخل و خارج کشور برای متوجه کردن به اين بارگاه عظیم، و در دو بخش امور رفاهی و فرهنگی زائرین انجام گرفت که با توجه به ظرفیت های گردشگری استان فارس بعدها به معاونت هماهنگی امور زائرین و گردشگری با دو دفتر هماهنگی امور گردشگری و هماهنگی امور فرهنگی و رفاهی زیارت تغییر یافت و موضوعات اقتصادی مرتبط برای رفع موانع و تسهیل در سرمایه گذاری ها هم به آن اضافه گردید.