پروژه باغ موزه های مشاهیر و منطقه ای تعیین تکلیف شد/ ابلاغ اعتبارات ملی و استانی برای اتمام موزه منطقه ای

معاون هماهنگی امور گردشگری و زیارت استانداری فارس از تعیین تکلیف پروژه موزه منطقه ای خبر داد و افزود در نشستی با حضور استاندار فارس و مدیران ارشد استان موانع اجرایی این پروژه بررسی و دستورات لازم صادر شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری فارس محمد فرخ زاده با اعلام این خبر اظهار داشت عملیات اجرایی پروژه باغ موزه مشاهیر با پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصد به دلیل اهمال پیمانکار مدتهاست بصورت جدی دنبال نمی شود که قرار بر تعیین تکلیف فوری توسط میراث فرهنگی استان گردید.

وی افزود گنجینه امن اشیا تاریخی در زمینی به مساحت ۲۹ هزار متر مربع و موزه منطقه ایی فارس با وسعت ۲۰ هزار متر مربع از سال ۸۹ شروع شده و قرار بر تملک زمین توسط راه و شهرسازی استان بوده که بخشی انجام و در این جلسه مقرر گردید ۶ پلاک ضروری دیگر آن با پیگیری میراث و تملک راه و شهرسازی در اسرع وقت تملک و تحویل پروژه گردد.

وی افزود از سال ۹۷ محدوده پروژه باغ موزه مشاهیر که آن زمان ۱۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشت به بخش خصوصی واگذار شد و سرمایه گذار برای اجرای پروژه اقدام کرد که در حال حاضر ۷۵ درصد و البته با مشکل عدیده عدم انجام تعهدات پیمانکار مطابق قرارداد و عدم تعیین تکلیف در سالهای گذشته توسط میراث فرهنگی استان مواجه شد.

معاون استاندار فارس با بیان اینکه هم اکنون موضوع اصلی، عدم تملک باقی مانده پلاکهای معارض طرح است از تصمیم‌گیری برای تهاتر ۶ قطعه زمین خبر داد و مقرر گردید میراث فرهنگی استان در کمترین زمان ممکن پلاک های معوض را تعیین و پس از تملک تحویل گیری نماید.

وی با اشاره به عزم استان بر اتمام پروژه های نیمه تمام افزود این جلسات بصورت مستمر و دوره ای برگزار تا روند مشکلات موجود در مسیر طرحها برطرف و در اجرای آن تسریع گردد و خبرهای خوبی در این باره به مردم شریف فارس اعلام شود.

اطلاعات تماس

 

ایمیل : info@farrokhzadeh.com

موبایل : 09053871865

معاون هماهنگی امور گردشگری و زیارت استانداری فارس

شروع به کار معاونت هماهنگی امور گردشگری و زائرین استانداری فارس از 18 دی ماه 1391 و با صدور پیام ویژه ای از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر خدمت رسانى به زوار حرم مطهر حضرت احمد بن موسی الکاظم (عليهم السّلام) بعد از مشهد و قم، در سرتاسر ايران و هم از لحاظ معرفى كردن و نشان دادن به مشتاقان در داخل و خارج کشور برای متوجه کردن به اين بارگاه عظیم، و در دو بخش امور رفاهی و فرهنگی زائرین انجام گرفت که با توجه به ظرفیت های گردشگری استان فارس بعدها به معاونت هماهنگی امور زائرین و گردشگری با دو دفتر هماهنگی امور گردشگری و هماهنگی امور فرهنگی و رفاهی زیارت تغییر یافت و موضوعات اقتصادی مرتبط برای رفع موانع و تسهیل در سرمایه گذاری ها هم به آن اضافه گردید.