معاون هماهنگی امور گردشگری و زیارت استانداری فارس از اتخاذ راهکارهایی به منظور تسهیل خدمت رسانی به متقاضیان سفر معنوی اربعین خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، محمد فرخ زاده با تقدیر از حضور حماسی آحاد جامعه در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری گفت: اخذ گذرنامه برای سفر اربعین ضروری است. 

وی با ارایه توضیحاتی در این زمینه افزود: متقاضیان گذرنامه باید با به همراه داشتن مدارک هویتی شامل شناسنامه، کارت ملی (برای افراد بالای 16 سال)، کارت پایان خدمت، رضایت پدر برای افراد زیر 18 سال و رضایت همسر برای بانوان متاهل به پلیس +10 مراجعه و پس از تکمیل مدارک و انجام امور اداری، گذرنامه ظرف مدت یک هفته به دست متقاضیان خواهد رسید.
.
معاون استاندار فارس با بیان این که صدور گذرنامه های زیارتی به دو طریق صورت می پذیرد، اظهار داشت: افرادی که خط تلفن همراه به نام خودشان باشد می توانند از طریق اپلیکیشن «پلیس من» جهت صدور گذرنامه زیارتی اقدام کنند.

فرخ زاده با بیان اینکه خدمات صدور گذرنامه به صورت حضوری هم ارایه خواهد شد، بیان داشت: متقاضیان می توانند با مراجعه به اداره گذرنامه و دوایر گذرنامه در شهرستان ها با ارایه مدارک مورد نیاز برای اخذ گذرنامه زیارتی اقدام کنند.

وی به اهالی ولایمتدار استان فارس که راهی سفر معنوی اربعین هستند پیشنهاد کرد طی روزهای جاری برای اخذ گذرنامه زیارتی اقدام کرده و درخواست خود را به روزهای پایانی موکول نکنند.

اطلاعات تماس

 

ایمیل : info@farrokhzadeh.com

موبایل : 09053871865

معاون هماهنگی امور گردشگری و زیارت استانداری فارس

شروع به کار معاونت هماهنگی امور گردشگری و زائرین استانداری فارس از 18 دی ماه 1391 و با صدور پیام ویژه ای از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر خدمت رسانى به زوار حرم مطهر حضرت احمد بن موسی الکاظم (عليهم السّلام) بعد از مشهد و قم، در سرتاسر ايران و هم از لحاظ معرفى كردن و نشان دادن به مشتاقان در داخل و خارج کشور برای متوجه کردن به اين بارگاه عظیم، و در دو بخش امور رفاهی و فرهنگی زائرین انجام گرفت که با توجه به ظرفیت های گردشگری استان فارس بعدها به معاونت هماهنگی امور زائرین و گردشگری با دو دفتر هماهنگی امور گردشگری و هماهنگی امور فرهنگی و رفاهی زیارت تغییر یافت و موضوعات اقتصادی مرتبط برای رفع موانع و تسهیل در سرمایه گذاری ها هم به آن اضافه گردید.