خاطره ای جالب از مهندس محمد فرخ زاده

مدیرعامل سابق سازمان فرهنگی هنری شهرداری شیراز

🔹در یک مناسبتی سفیر تاجیکستان به ایران آمده بود و جالب بود که ایشان بیان می‌کرد در کشور ما به هر پیر و جوانی که بنگری، اشعار بسیاری از مشاهیر زبان فارسی را از حفظ میداند، اما به عنوان یک تاجیک به شما بگویم که جوانان شما اینگونه آموزش ندیدند و نکته ایشان بسیار شک آور و قابل تامل بود!!...

🔹 با این دغدغه نهضت حافظ، گلستان و شاهنامه خوانی را راه‌اندازی کرده و مرکز و سلسله جشنواره های شیراز شناسی را راه اندازی نمودیم.

عضویت در پیمان بین المللی میراث فرهنگی معنوی، راه اندازی دفتر اکو با تکیه بر زبان فارسی، مجموعه برنامه های حکایت دل، ویژه برنامه های مشاعره با همکاری شبکه ۴، استفاده از اشعار در المان ها و زیبا سازی شهری و...گامهای موثری بود که آغاز شد.

🔹 اما لازم است این مسأله به دغدغه هر مسئول فرهنگی تبدیل شود. اینگونه آموزش ها، دلبستگی و فهم فرهنگی ایجاد میکند و شهروندان را نسبت به صیانت از تاریخ و تمدن ایران مسلط می‌نماید.

این مطالب را از دست ندهید

اطلاعات تماس

 

ایمیل : info@farrokhzadeh.com

موبایل : 09053871865

معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس

با پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل اولین مجلس خبرگان برای تدوین قانون اساسی و با تلاش پیگیر و مجدانه حضرت آیت الله طالقانی اصل ششم، هفتم و اصول یکصدم الی یکصد و ششم قانون اساسی موضوع شوراهای اسلامی به عنوان یکی از ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران مطرح و تثبیت گردید. در همان حال روزهای آغازین انقلاب اسلامی و پیرو یک مصوبه از سوی شورای انقلاب و با تلاش جهاد سازندگی شوراهای اسلامی روستا و شوراهای اسلامی کار تشکیل گردید. 

شروع به کار شوراهای اسلامی از 9 اردیبهشت سال 1378 و همزمان با پیام تاریخی حضرت امام خمینی (ره) در خصوص شوراها و با صدور پیام ویژه ای از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و سخنان امید بخش جناب آقای خاتمی، ریاست جمهوری وقت آغاز شد.